7 שיטות שיעזרו לילדים שלכם ללמוד קריאה בצורה נכונה ומהנה

כהורים, אנו רוצים שילדינו יפתחו אהבת קריאה ויהיו לומדים מצליחים. ללמד את ילדינו לקרוא היא אחת המיומנויות החשובות ביותר שאנו יכולים להקנות להם. למרות שזה אולי נראה מרתיע, עם הטיפים והטריקים הנכונים, כל אחד יכול ללמד את ילדו איך לקרוא. הנה 7 טיפים שיעזרו לילדים שלנו ללמוד לקרוא:

התחילו מוקדם:

קריאה לילדים מגיל צעיר עוזרת לפתח אהבה לספרים ולשפה. עוד לפני שהם יכולים לקרוא, חשיפתם לצלילי השפה והסיפור מציבה את הבסיס ללמידה עתידית. הקראת סיפורים היא גם זמן לחיבור חיובי ונעים עם ילדינו, סביב נושא האותיות והקריאה.

 

ללמוד קריאה יכול להיות כיף:

ילדים נוטים יותר ללמוד כשהם נהנים. שלבו משחקים, שירים ופעילויות מהנות אחרות בזמן הקריאה. השתמשו בקולות מטופשים והשמיעו קולות של בעלי חיים כשאתם קוראים להם, או תנו להם להשמיע סיפורים עם משחקים.

ללמוד לקרוא: הפכו את זה לכיף

השתמשו בפוניקה:

פוניקה זה השם עבור לימוד קריאה על ידי חיבור צלילים עם אותיות. זה עוזר לילדים להבין כיצד נוצרות מילים וכיצד להשמיע מילים חדשות. הכוונה ללמוד אותיות מחוברות למילה או להגייה מסוימת, כדי שיוכלו להבין יותר משם האות, גם את הצליל ודרך השימוש בה.

 

קריאה משותפת:

קריאה משותפת היא דרך מצוינת ליצור הרגלי קריאה טובים ולעודד את ילדכים לקרוא. תשחקו עם ילדיכם בקריאה של מילה הם מילה אנחנו/ משפט-משפט או דף מול דף. עשו זאת בהתאם ליכולות שלהם ומה שנוח עבורם.

שימו לב לעצור ולשאול אותם שאלות על הדמויות והסיפור. זאת כדי לאפשר להם להקשיב לקריאה שלהם עצמם ולהבין את הנקרא.

 

היו סבלניים ותומכים:

כן, אנחנו אומרים זאת לא מעט, לימוד הקריאה יכול להיות מתסכל לפעמים, לכן חשוב להיות סבלניים ותומכים. שבחו את ילדכם על המאמצים, גם אם הם עושים טעויות. עודדו אותם להמשיך לנסות וליהנות מתהליך הלמידה.

 

ללמוד קריאה עם עזרים:

כיום יש אפליקציות רבות לעידוד קריאה. כמו כן העיתונים שלנו ומכתבי הסיפור, בנויים באופן שנועד להקל ולייצר חוויית הצלחה סביב קריאת כתבה או סיפור קצר.

ללמוד קריאה

הפוך את הקריאה לחלק מהשגרה היומיומית:

הקדישו כל יום זמן לקריאה. זה עוזר לבסס הרגלי קריאה טובים ומבטיח שהקריאה היא בראש סדר העדיפויות בחיי ילדכם. לרוב, זמן נוח להכניס קריאה, הוא לפני השינה- אם בהקראת הסיפור המשותף, או בלאפשר אפילו לילדים זמן קריאה שקט משלהם לפני שמכבים את האור.

לסיכום, ללמד את הילדים שלנו איך לקרוא הוא היבט חיוני בחינוך ובלמידה לאורך החיים שלהם. על ידי התחלה מוקדמת, מהנה, שימוש בפוניקה, קריאה משותפת, סבלנות ותמיכה, שימוש בעזרים והפיכת הקריאה לחלק מהשגרה היומיומית שלהם, נוכל לעזור לילדינו לפתח אהבת קריאה ולהגדיר אותם להצלחה בלימודים.

ללמוד קריאה

תוכן עניינים

הרשמה לאתר

שם פרטי*
שם משפחה*
שם משתמש לכניסה לאתר (באנגלית בלבד)*
אימייל*
טלפון*
סיסמה*
אימות סיסמה*

איזה כיף שחזרת!