איך לבחור מגזין לילד שלך?

בחירת מגזין עבור ילדכם יכולה להיות דרך מצוינת לעודד את אהבת הקריאה שלו ולהשאיר אותם מעורבים ומעודכנים בעולם סביבם. אבל עם כל כך הרבה אפשרויות זמינות, כדאי לדעת מאיפה להתחיל. יש המון מגזינים צבעוניים וייחודיים, אך לא כולם בהכרח מה שנכון עבורכם. במאמר זה, נסקור כמה גורמים מרכזיים שכדאי שתקחו בחשבון בבחירת המגזין לילד.

התאמת מגזין לגיל הילד

הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון בבחירת מגזין לילד הוא הגיל שלו. כתבי עת מיועדים בדרך כלל לטווחי גיל ספציפיים, לכן חשוב לבחור מגזין המתאים לרמת הקריאה ולתחומי העניין של ילדכם. חפשו מגזינים המותאמים לקבוצת הגיל שלו או שלה, לא נרצה לייאש אותם בתחילת דרכם בעולם הקריאה והסקרנות עם חומרים שמעל לרמתם. (אם בחרתם עיתונים שמתאימים לרמתם אך הם עדיין נרתעים מקריאה, מוזמנים לכאן).

התאמת המגזין לגיל הילד

תוכן 

תוכן המגזין הוא גם גורם חשוב שיש לקחת בחשבון. חפשו מגזינים המכסים נושאים שהילדים שלכם מתעניינים בהם ושהולמים את עולם הערכים שלכם. רצוי לבחור במגזין שיהיה אינפורמטיבי ומלמד וגם מהנה בו בזמן. היום קיימים מספר מגזנים שמכסים שלל נושאים מגוונים כמו טבע, ספורט, מדעים ועוד.

 

איכות התוכן

גורם חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון בעת בחירת מגזין לילד הוא איכות התוכן. חפשו מגזינים כתובים היטב, אינפורמטיביים ומושכים. בדקו אם המגזין מומלץ על ידי מחנכים או משרד החינוך. בשלב שבו שפת הילדים שלנו מתפתחת ועולם הבנת הנקרא שלהם צומח, חשוב שיחשפו לתוכן איכותי, קוהרנטי ונכון.

 

עיצוב ופריסת המגזין 

העיצוב והפריסה של המגזין יכולים להשפיע גם על העניין והמעורבות של ילדכם. חפשו מגזינים מושכים מבחינה ויזואלית, עם צבעים בהירים ותמונות מסקרנות. ודאו שהמגזין מאורגן היטב וקל לניווט, עם כותרות ומדורים ברורים. לפעמים אנחנו נמשכים לחומרים כתובים שאנחנו כמבוגרים מתרשמים מהם, אך הילדים שלנו בשלב שהם צריכים סדר ברור בקריאה. נרצה למצוא שקל לילדנו לקרוא ולהבין.

מגזינים צבעוניים לילד

תדירות המגזין לילד 

לבסוף, שימו לב לתדירות של המגזין. יש מגזינים שמתפרסמים מדי חודש, בעוד שאחרים יוצאים מדי רבעון, ויש מגזינים כמו שלנו שיוצאים מדי שבועיים. המטרה היא למצוא מגזין שמתאים ליכולות של הילדים שלכם וכזה שגורם להם לקרוא אותו, להנות ולחכות בציפייה לבא שאחריו.

אנו יכולים להעיד מהניסיון ארוך השנים של עיתון ינשוף, שמגזין שאינו ארוך מדי אך יוצא בתדירות גבוהה יותר, מוביל לשמירה על עניין לאורך זמן.

 

לסיכום, בחירת מגזין עבור ילדכם יכולה להיות דרך מצוינת לעודד את אהבת הקריאה שלו ולהשאיר אותם מעורבים ומעודכנים לגבי העולם הסובב אותם. בעת בחירת מגזין, קחו בחשבון את התאמת הגיל, התוכן, איכות התוכן, העיצוב והפריסה ותדירות ועלות. עם גורמים אלה בחשבון, אתה יכול למצוא מגזין שהוא גם מהנה וגם מלמד עבור ילדך.

איך לבחור מגזין לילד

תוכן עניינים

הרשמה לאתר

שם פרטי*
שם משפחה*
שם משתמש לכניסה לאתר (באנגלית בלבד)*
אימייל*
טלפון*
סיסמה*
אימות סיסמה*

איזה כיף שחזרת!